AUSTRALSKÁ VLÁDA ŘEŠÍ DANĚ Z BITCOINU


Cena Bitcoinu se přes víkend vyšplhala na vrchol. Australská vláda probírala digitální měny a její daňové důsledky.

V sobotu hodnota Bitcoinu měla poprvé cenu 6 200 $ a tlačí svou tržní kapitalizaci na hodnotu 102,8 miliard dolarů. S rostoucím zájmem o kryptoměny, roste pozornost vlády, jaké dopady na výnosy a daně může tento trh mít.

V rozhovoru pro Sydney Morning Herald , Kevin Hogan, člen pro rozdělení strany v NSW a předseda výboru, prohlásil, že digitální měny představují riziko pro vlády v případě, že zůstanou mimo regulaci.

Samozřejmě, jsou v tom problémy, které vlády musí překonat, ale je zde velmi mnoho možností. Hogan se domnívá, že v případě, že daňový úřad akceptuje blockchain, výběr daní by mohl být efektivní.

Pokud se budou kryptoměny objevovat ve větším počtu, určitě se vláda bude muset přizpůsobit a některé z nich do daňového systému plateb zahrnout.

Čínská vláda, využívá distribuovanou knihu k vybírání daní a vydává elektronické faktury. V srpnu bylo oznámeno, že čínské úřady ‚aktivně‘ zkoumají uplatnění knihy ve ‚fiskálním a daňovém podnikání.‘

Toto oznámení z Austrálie přichází v době, kdy úřady nedávno dosáhly pokroku v přípravě zákona o boji proti praní špinavých peněz a financování terorismu, který by měl poprvé zahrnovat i užívání Bitcoinu v rámci působnosti australských právních předpisů. Předpokládá se, že zákon bude přijat.

Zdroj: CryptocoinsNews

Všechny novinky
Archiv