PUTIN O KRYPTOMĚNÁCH


V projevu na zasedání vlády dnes ruský prezident Vladimir Putin varoval před „závažnými riziky“ doprovázejícimi kryptoměny. Poukázal ale také na jejich výrazný růst a přijímání ve společnosti.

Tyto poznámky jsou pozoruhodné proto, že Putin se stává prvním nejvyšším světovým politikem, který dosud komentoval kryptoměny.

"V řadě zemí, se kryptoměny stanou nebo se již staly plnohodnotnými platební prostředky, jakož i prostředky pro investice. Využití kryptoměn zároveň nese významná rizika. Jsem si vědom postavení Ruské centrální banky"

-Putin-

První náměstek guvernéra centrální banky Ruska Sergej Shvetsov dnes řek, že ruská vláda bude blokovat přístup k výměnným kryptoměnovým webovým stránkám, nebo-li burzám nabízejících měny jako jsou Bitcoin a Ethereum. Centrální bankéř uvedl, že jejich blokování bylo nutné k ochraně investorů proti volatilitě kryptoměn. „Myslíme si, že pro naše občany, pro podniky, použití takových měn jako investičního objektu nese nepřiměřeně vysoké riziko,“ řekl Shvetsov.

Reuters v samostatných citací uvádí slova Putina: "Využití kryptoměny s sebou nese závažná rizika. Vím, že postoj centrální banky ke kryptoměnám jsme několikrát diskutovali s guvernérem centrální banky".

V komentáři Financial Times , se mimo jiné uvádí, že pro Putina jsou kryptoměny především příležitostí k beztrestnému praní špinavých peněz, snahou vyhnout se placení daní a dokonce i příležitostí k financování terorismu a samozřejmě udržování podvodných systémů, které mohou mít vliv na běžné občany.“

Putinovy komentáře, jakkoli jsou významné, neobsahují žádnou zmínku o jakékoliv ochromujícím zákazu kryptoměn nebo počátečních nabídek mincí (ICOS), či radikálních nových foremy získávání finančních zdrojů prostřednictvím kryptoměn. Na rozdíl od opatření, které přijala Čína a Jižní Korea, Putin vyzval ruské centrální banky, aby vytvořily regulační rámec pro přijímání a užívání kryptoměn a „právní záruky pro práci s inovativními finančními nástroji.“

V současné situaci by ruská centrální banka mohla regulovat kryptoměnový průmyslu v roce 2018. Centrální banka Ruska podle Olgy Skorobogatové, úřad pracuje na rámci, který umožní zdanění kryptoměn jako je Bitcoin s klasifikaci "digitální komodity".

Zdroj: CryptoCoinsNews

Všechny novinky
Archiv